• Wybory do Samorządu Uczniowskiego i na Rzecznika Praw Ucznia

• Poniżej przedstawiamy nasze kandydatki na stanowisko przewodniczącej SU. Prosimy o zapoznanie się z plakatami uczennic: Wiktorii Ogrodnik z klasy 4TFA oraz Eweliny Sałek z klasy 4THG. Wybory rozpoczniemy 27.10.2022.  Jak co roku, wybierzecie również Rzecznika Praw Ucznia wśród nauczycieli.

• Zwycięstwa naszych uczniów - ogólnopolski konkurs BHP

• W dniu 20-10-2022 w siedzibie Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie odbył się finał  XX jubileuszowej edycji ogólnopolskiego konkursu o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy dla uczniów zakładów rzemieślniczych "Bezpiecznie od startu". 👀👩‍🔧👨‍🔧

Dwóch pierwszych finalistów:
            🥇Michał Zieliński- uczeń ZSZ nr 5 we Wrocławiu
            🥈Julia Kozowska- ,
            którzy reprezentowali Dolnośląską Izbę Rzemieślniczą we Wrocławiu zajęli
            🥇 miejsce 🎉❗️ - w klasyfikacji drużynowej,
            🥉miejsce 🎉❗️ - na 44 uczniów startujących w konkursie

❗️❗️ duma nas rozpiera ❗️❗️

Z całego serca dziękujemy Panu Marcinowi Krukowi za przygotowanie naszych reprezentantów do konkursu pod kątem teoretycznym i praktycznym ❤️

Jeszcze raz gratulujemy! 🤩🤩

• Dzień Edukacji Narodowej - prezenty od naszych uczniów

• Święto Szkoły 2022

• Ślubowanie uczniów klas pierwszych ZSZ nr 5 i pasowanie na adeptów sztuki rzemieślniczej.

Wręczenie nagród laureatom VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu
            „Zwykli ludzie wielkimi bohaterami”

Dnia 30.09.2022r. w naszej szkole uczniowie klas pierwszych Branżowej Szkoły I stopnia nr 5 im. Jana Kilińskiego i Technikum nr 5 im. Jana Kilińskiego dostąpili zaszczytu ślubowania uczniów klas pierwszych oraz pasowania uczniów na adeptów sztuki rzemieślniczej. Uroczystość odbyła się w asyście pięciu pocztów sztandarowych, licznie przybyłych gości, rodziców, laureatów VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Zwykli ludzie wielkimi bohaterami” i ich opiekunów. Obecni byli również laureaci szkolnego konkursu o Janie Kilińskim. Wszystkich przybyłych gości, rodziców uczniów i uczniów klas pierwszych przywitał dyrektor szkoły pan Wiesław Filipiak. Na uroczystości zabrał głos pan Zygmunt Rzucidło wiceprezes Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej we Wrocławiu motywując uczniów do rozwijania swoich zainteresowań związanych z nauką w wybranych przez nich zawodach. Szczególnym gościem , który uświadomił młodzieży jak ważne są wartości „Bóg, Honor i Ojczyzna” była pani Wanda Bilnik – świadek historii, były żołnierz Armii Krajowej, członek Solidarności Walczącej.

Po uroczystości ślubowania i pasowania zostały ogłoszone wyniki i wręczone nagrody zwycięzcom VII edycji Ogólnopolskiego konkursu „Zwykli ludzie wielkimi bohaterami” o Janie Kilińskim. Uczestnicy konkursu „Zwykli ludzie wielkimi bohaterami” rywalizowali w 3 kategoriach: muzyczno-literackiej, literackiej i plastycznej.

Zwycięzcami zostali:

w kategorii muzyczno-literackiej:

1. Zofia Werpińska , Gracjan Okrasa, Remigiusz Grabiński, z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Zduńskiej Woli, opiekun uczniów pani Daria Grzelak - Gołąb
            2. Julia Dobroszek z Zespołu szkół Ponadpodstawowych w Zelowie, opiekun uczennicy pani Agata Chrzanowska
            3. Dorian Jabłoński z Zespołu Szkół Zawodowych nr 5 we Wrocławiu, opiekun pani Zofia Kawecka
            1. Sara Skowrońska z Zespół Szkół Gospodarczych w Rzeszowie, opiekun pani Małgorzata Bełch

Zdobywcy 1-szego miejsca zaprezentowali wszystkim zgromadzonym na uroczystości zwycięską piosenkę, której wykonanie zostało nagrodzone gromkimi oklaskami.

Zwycięzcy w kategorii  literackiej:

1. Aleksandra Perkowska z I Liceum Ogólnokształcącego w Jastrzębiu Zdroju,  opiekun pani Iwona Kozikowska
            2. Amelia Pietrzak z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Zduńskiej Woli, opiekun pani Daria Grzelak – Gołąb
            3. Ksawera Pietrzak z Zespołu Szkół Zawodowych nr 5 we Wrocławiu, opiekun pan Michał Dzikon

W kategorii plastycznej najlepsi okazali się:

1. Róża Stolarczyk z I Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu, opiekun pani Małgorzata Dachowska
            2. Ewa Kowalkowska z Zespołu Szkół CKU w Koninie, opiekun pan Jacek Marciniak
            3.  Karolina Broda z Liceum Ogólnokształcącego w Zgorzelcu, opiekun pani Elżbieta Górecka

3.  Martyna Bartosik z Zespołu Szkół Poligraficznych w Warszawie, opiekun pani Beata Abramczyk

W szkolnym konkursie wiedzy o patronie naszej szkoły – Janie Kilińskim kierowanym do uczniów dla klas pierwszych w ZSZ n5, zwycięzcami zostali:

Wiktoria Frątkiewicz z klasy 1 TFC

Lena Tkaczyk z klasy 1 TFA

Aleksandra Wrzeszcz z klasy 1 TH

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom w obu konkursach i życzymy dalszych sukcesów w nauce i życiu osobistym.

Święto szkoły zostało zakończone słodką niespodzianką – mianowicie wszyscy zgromadzeni zostali poczęstowani wspaniałymi i pysznymi tortami ufundowanymi przez naszych nieocenionych Rzemieślników:

Cukiernia u Spychały - Radosław, Piotr, Franciszek Spychała

Cukiernia „Siemionko” – Władysława, Sergiusz, Gabriela Semionko

Cukiernia „Pączuś” - Ryszard Łuźniak

Scenariusz Święta Szkoły i przeprowadzenie uroczystości  przygotowała pani Magdalena Zaleska, nad nagłośnieniem uroczystości czuwał pan Maciej Najwer. Przygotowanie techniczne sali pan Mirosław Doliński.

Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Relacja, zdjęcia i poczty Lidia Nestoruk

• Konkurs wiedzy o patronie szkoły - Janie Kilińskim

• Przedstawiamy wyniki konkursu "Jan Kiliński - patron naszej szkoły" zorganizowanego przez p. Waldemara Kaczorowskiego:

1.  Wiktoria Frątkiewicz, 1 TFC

2.  Lena Tkaczyk, 1 TFA