• Współpraca naszej szkoły z hotelami grupy Orbis

• Dnia 25 października br. miało miejsce znaczące wydarzenie, które otwiera nowy rozdział współpracy między Zespołem Szkół Zawodowych nr 5 we Wrocławiu a renomowaną siecią hoteli Orbis.

Ewa Szczęch, Dyrektor Wydziału Szkół Ponadpodstawowych i Specjalnych, podkreśliła istotność odnawiania szkolnictwa zawodowego we Wrocławiu oraz współodpowiedzialność biznesu i miasta. Podniosła także znaczenie przygotowania pracowników, a także podkreśliła rolę zaangażowania dużych firm, w tym Orbis, w podnoszeniu rangi i prestiżu edukacji zawodowej.

Jan Kamiński, wizytator kuratorium, zaznaczył potrzebę powrotu do wytycznych Unii Europejskiej dotyczących rozwoju w systemie dualnym, co przyczyni się do lepszego osiągania kompetencji kluczowych przez uczniów.

Wiesław Filipiak, Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 5, podkreślił znaczenie budowania trwałych relacji z firmami, rozwijanie potencjału szkół oraz potrzebę intensyfikacji działań związanych z rekrutacją i praktykami o gwarancji jakości.

Bartłomiej Szmajdziński, Dyrektor HR w Orbis SA, podzielił się sukcesem firmy w zakresie kształcenia uczniów i wyraził zaangażowanie Orbis w rozwijanie modelu współpracy z uczniami i szkołami, dając uczniom szerokie spektrum doświadczeń oraz kładąc nacisk na odpowiedzialność społeczną firmy.

Podpisanie tej ważnej umowy stanowi znakomity przykład synergii między światem edukacji a biznesem, który przyczyni się do wzrostu kompetencji zawodowych uczniów oraz podniesienia prestiżu edukacji zawodowej. Partnerstwo między Zespołem Szkół Zawodowych nr 5 a siecią hoteli Orbis jest krokiem ku lepszej przyszłości i rozwijaniu potencjału młodych talentów.

• Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

• Dzień Edukacji Narodowej – święto nauczycieli, wychowawców, pedagogów oraz pracowników niepedagogicznych. Obchodzony jest 14 października w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej powołanej przez Sejm Rozbiorowy na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Komisja Edukacji Narodowej  była pierwszym w świecie ministerstwem oświaty publicznej, które o wiele lat wyprzedziło podobne rozwiązania w innych państwach.  Zadaniem tego ministerstwa było zreformowanie szkolnictwa w Polsce, które do tej pory stale ewaluuje by uczniowie zdobywali wiedzę, umiejętności oraz wiele kompetencji zawodowych i społecznych.

Lidia Nestoruk

• Akcja charytatywna w DPS w Jeleniej Górze

• „Trzeba życzliwości i dobroci, aby pomagać.
            Trzeba wielkości ducha, aby pomagać bezinteresownie.
            Trzeba odwagi, aby nie zważając na przeszkody, wytrwale i do końca wyciągać przyjazną dłoń”

Cyceron

Te piękne słowa są odzwierciedleniem wspaniałej i godnej podziwu postawy uczennic kl. 5 TFA z Technikum nr 5 we Wrocławiu.
            Dziewczęta brały udział w uroczystości Dnia Seniora w Domu Pomocy Społecznej „Pogodna Jesień” w Jeleniej Górze. Wykonały mieszkankom piękne fryzury i miały niebywałą okazję choć przez moment spojrzeć na świat oczami osób bardziej doświadczonych przez życie. Okazało się jednak, że chęć przyjemnego, aktywnego spędzania czasu towarzyszy wszystkim, niezależnie od wieku...
            Życzenia, kwiaty, upominki były preludium do wesołej zabawy pod hasłem „Kolorowe jarmarki”.
            Dziękujemy Roksanie Hanczarek, Kornelii Tas, Ewie Wymysłowskiej i Oliwii Ksit – za uśmiech, serce, wrażliwość oraz profesjonalizm podczas wykonywania stylizacji.
            Wszystko z przyjemnością obserwowały opiekunki szkolnego wolontariatu - pani Iwona Leńczowska i pani Beata Krzemińska.
            Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej.

• Wrocławskie spotkanie weteranów wojennych

• Dyrektor naszej szkoły p. Wiesław Filipiak oraz poczet sztandarowy pod opieką p. Mirosława Dolińskiego wzięli udział w Międzynarodowym Spotkaniu Weteranów zorganizowanym przez Zrzeszenie Weteranów Działań Poza Granicami Państwa. Uroczystość odbyła się w piątek 29 września w Sali Wielkiej Starego Ratusza we Wrocławiu.