2 m-ce Wiktoria Solska kl. 1 K

3 m-ce Piotr Jastrzembski kl. 1 WA

Gratulujemy!

Krzysztof Płatek

• ETAP WOJEWÓDZKI XXIX Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik i Piekarz – rozstrzygnięty.

• W Zespole Szkół Zawodowych nr 5 we Wrocławiu dnia 31.01.2024r. odbył się etap wojewódzki Turniejów na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik i Piekarz. Tematem przewodnim tegorocznej edycji są: Polscy Olimpijczycy.

Zanim przedstawię zwycięzców etapu wojewódzkiego wtrącę „szczyptę” historii.

W tym roku obchodzimy stulecie polskiego olimpizmu.

Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości utworzono 1 grudnia 1919 roku Polski Komitet Igrzysk Olimpijskich. Niestety z powodu wybuchu wojny z bolszewikami polscy sportowcy nie wystąpili na igrzyskach olimpijskich w Antwerpii w 1920 roku. Pierwszymi igrzyskami, w których wystąpiła reprezentacja Polski były zorganizowane w 1924 igrzyska w Paryżu. Nasza reprezentacja na tych igrzyskach zdobyła dwa medale. Drużyna kolarzy torowych wywalczyła srebrny medal. W polskim zespole wystąpili: Józef Lange, Jan Łazarski, Tomasz Stankiewicz i Franciszek Szymczyk. Z kolei kawalerzysta porucznik Adam Królikiewcz zajął trzecie miejsce w konkursie skoków przez przeszkody.

Uczniowie zakwalifikowani do etapu wojewódzkiego z zaangażowaniem i merytorycznym przygotowaniem dedykowali swoje prace tematowi przewodniemu.

Przedstawiam zwycięzców etapu wojewódzkiego:

W zawodzie cukiernik:

I miejsce zajął Krzysztof Klepczyk      ZSZ nr 5 we Wrocławiu

II miejsce przypadło Zuzannie Ciochoń        z Rzemieślniczej Branżowej Szkoły I Stopnia w Tarnowie

III miejsce wywalczył  Artur Dyba       z ZSZ nr 5 we Wrocławiu

IV miejsce zajęła Sandra Taraszka        z Rzemieślniczej Branżowej Szkoły I Stopnia w Tarnowie

V miejsce zajęła Izabela Tracz    z Rzemieślniczej Branżowej Szkoły I Stopnia w Tarnowie

W zawodzie Piekarz:

I miejsce zajął Szymon Rosiński z ZSZ nr 5 we Wrocławiu

II miejsce zajął Kacper Kamiński z ZSZ nr 5 we Wrocławiu

Do finału XXIX Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik zakwalifikowali się cukiernicy: Krzysztof Klepczyk, Zuzanna Cichoń, Artur Dyba.

Do finału XXIX Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie i Piekarz zakwalifikowali się piekarze: Kacper Kamiński, Szymon Rosiński.