Deklaracja dostępności
Wstęp
Zespół Szkół Zawodowych nr 5 we Wrocławiu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Zespół Szkół Zawodowych nr 5 we Wrocławiu
Data publikacji strony internetowej: 2020-02-01
Data ostatniej dużej aktualizacji: 2020-02-01
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Wyłączenia:
- filmy opublikowane przed 31.03.2021 nie posiadają napisów dla osób głuchych
- zdjęcia opublikowane przed 31.03.2021 nie posiadają opisów alternatywnych
- niektóre dokumenty opublikowane przed 31.03.2021 mogą być niedostępne cyfrowo
Oświadczenie sporządzono dnia 2021-03-10.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością cyfrowej dla osób niepełnosprawnych strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą odpowiedzialną jest Maciej Najwer, adres poczty elektronicznej admin@zsz5.edupage.org. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu +48 71 798 69 34 wew.113. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej lub jakiejś jej elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie. Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Opis dostępności wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli.
Zespół Szkół Zawodowych nr 5 składa się z trzech budynków zlokalizowanych we Wrocławiu przy ul. Jana Władysława Dawida 5. Budynek główny, w którym zlokalizowane są m.in. sekretariat i gabinet dyrektora, posiada trzy wejścia. Wejście główne od ulicy Dawida oraz wejście boczne nr 1 i wejście boczne nr 2 od podwórza. Wejście boczne nr 1 posiada podjazd dla niepełnosprawnych do drzwi wejściowych otwieranych ręcznie, tuż za drzwiami znajduje się platforma schodowa umożliwiająca dostanie się na parter budynku. Wejście to nie jest ogólnodostępne. W celu otwarcia należy skontaktować się telefonicznie z portiernią. Pozostałe wejścia do budynku posiadają drzwi otwierane ręcznie oraz wymagają pokonania schodów. Budynek pracowni posiada dwa wejścia dostępne z poziomu terenu. Trzeci z budynków nie posiada wejścia bez barier architektonicznych.
Opis dostępności korytarzy, schodów i wind.
Budynek główny jest wielokondygnacyjny, duża ilość schodów uniemożliwia przemieszczanie się na wózku inwalidzkim. W żadnym z budynków nie ma wind. Na klatkach schodowych zamontowane są poręcze. W korytarzach nie ma wydzielonych stref kontroli. Toaleta przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych znajduje się w budynku pracowni.
Opis dostosowań, na przykład pochylni, platform, informacji głosowych, pętlach indukcyjnych.
W budynkach nie ma pętli indukcyjnych, informacji głosowych, oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. W budynku głównym znajduje się platforma umożliwiająca dostanie się na parter budynku. Do toalety w budynku pracowni prowadzi pochylnia.
Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych.
Szkoła posiada utwardzony teren pomiędzy budynkiem głównym a trawnikiem. Brak wydzielonych miejsc parkingowych, brak wydzielonego miejsca dla osoby niepełnosprawnej.
Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach.
Do szkoły może wejść osoba z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.