• Wyniki konkursu z okazji Dnia Życzliwości

• Szanowni Państwo,

poniżej przedstawiamy wyniki konkursu zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski z okazji Dnia Życzliwości.

W konkursie wzięły udział wszystkie klasy oraz nauczyciele.

Najsympatyczniejsza klasa:

1. 4TFB

2. 3TH

3. 1CA

Najżyczliwszy nauczyciel:

1. Iwona Bujanowska

2. Anna Misiąg

3. Krystyna Stępień

„Król Komedii” – nauczyciel z największym poczuciem humoru:

1. Małgorzata Fiodorów

2. Krzysztof Płatek

3. Marcin Kruk

• I Etap Olimpiady wiedzy i umiejętności fryzjerskich

• W dniu 28 listopada 2022 odbył I Etap Olimpiady wiedzy i umiejętności fryzjerskich. Udział wzięło 21 zespołów dwuosobowych. Wyniki etapu szkolnego zostaną przedstawione w najbliższym czasie.  Koordynatorem konkursu jest Pan Marcin Kruk i Pan Paweł Danielewski.

Osoby, które dostaną się do etapu regionalnego zostaną poinformowani po 31 grudnia 2022 o zakwalifikowaniu się.

• Wycieczka do Krakowa - 29. Międzynarodowe Targi Branżowe "Horeca"

• W dniach 16-18 listopada 2022r odbyła się wycieczka do Krakowa na 29. Międzynarodowe Targi Branżowe "HORECA" połączona ze zwiedzaniem tego pięknego zabytkowego miasta. Uczniowie klasy 3K byli pod opieką p. A. Mocarskiego, organizatora wyjazdu, a uczniowie klasy 3C pod opieką p. K. Stępień.

W pierwszych dwóch dniach uczestniczyliśmy w targach, w jednym z najbardziej prestiżowych wydarzeń sektora gastronomicznego i cukierniczego. Poznaliśmy najnowsze rozwiązania w zakresie technologii i produkcji, profesjonalistów z branży kulinarnej, najznamienitszych szefów kuchni, światowej sławy barmanów i baristów czy cukierników.

Nie obyło się oczywiście bez degustacji wyśmienitych potraw, lodów, słodyczy i produktów cukierniczych przygotowanych w nowoczesnej formie. Jednym z najciekawszych punktów dla młodych kucharzy i cukierników były Mistrzoswstwa Polski w dziczyźnie. To cykliczny konkurs kulinarny o tematyce mięsa zwierząt łownych. Uczniowie mogli na żywo obserwować zmagania znakomitych szefów kuchni, a następnie próbować finalne dania i desery. Zwiedzanie targów zakończyło się przemiłym akcentem w postaci wspólnego zdjęcia z szefem kuchni, a zarazem przewodniczącym jury - Kurtem Schellerem.

Trzeciego dnia pogoda nas nie rozpieszczała, padał deszcz ze śniegiem, ale pomimo to wyruszyliśmy zwiedzać królewskie miasto. Naszą przygodę rozpoczęliśmy od wizyty w Rynku Głównym. Zwiedziliśmy sukiennice, kościół Mariacki, szereg zabytkowych kamienic, liczne pomniki i tablice upamiętniające ważne wydarzenia. Następne kroki skierowaliśmy do największej dumy tego urokliwego miasta - wspaniałego renesansowego zamku na Wawelu, miejsca, w którym mieszkali sami królowie polscy ze swoimi rodzinami. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Starej Synagodze, jednym z najstarszych tego typu miejsc, jakie zachowały się w Polsce.

Późnym wieczorem zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Wrocławia. Nie możemy doczekać się kolejnych niezwykłych podróży, dzięki którym rozwijamy naszą pasję, czerpiemy realne inspiracje i poszerzamy horyzonty wiedzy.

Krystyna Stępień, nauczyciel przedmiotów zawodowych

• Zielono mi... Postaw kwiatek na parapet!

• Powstające w naszej szkole Koło Przyrodnicze Natura ogłasza swoją pierwszą akcję!

Zielono mi… czyli postaw kwiatek na parapet

Przynieśmy do szkoły doniczkowe kwiaty ozdobne, które ozdobią sale lekcyjne i korytarze. Nasze otoczenie będzie piękne, kolorowe i pachnące.

Akcja ukwiecania szkoły trwa do 22 grudnia 2022 roku.

Rośliny doniczkowe przynosimy do wychowawców i ustawiamy w salach. Szczegółowych informacji udzielają nauczyciele biologii.

Zapraszamy do współpracy wszystkich uczniów! Eleonora Smirnow-Zechman i Barbara Małecka

• Sportowe sukcesy naszej uczennicy

• Miło nam poinformować, że Justyna Kabaja, uczennica klasy 3 TF odnosi liczne sukcesy w brazylijskim jiu-jitsu. BJJ to sztuka walki wywodząca się z judo i zapasów, której celem jest powalenie przeciwnika na matę oraz obezwładnienie go. Justyna trenuje o 13.roku życia we Wrocławskim klubie Wroxgym, pod kierunkiem pana Tomasza Skórkowskiego.

Największe sukcesy Justyny:

• brązowy medal Mistrzostw Świata w Long Beach USA 2022,
            • złoty medal Mistrzostw Europy w Rzymie 2022,
            • złoty medal Mistrzostw Polski Ne – Waza No – Gi i Gi 2021,
            • złoty medal Mistrzostw Polski Ne – Waza No – Gi 2021,

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na arenie krajowej

i międzynarodowej.

Justyna zmieniła nazwisko, dlatego też na niektórych dyplomach widnieje jako Justyna Namyślik.

• „Kształcimy otwartych i operatywnych pracowników dla Europy” – job shadowing

• Nauczyciele przedmiotów zawodowych  naszej szkoły wraz z nauczycielami ze szkoły  ZSCH we Włocławku i ZS nr 1 w Ostrzeszowie uczestniczyli w  projekcie Erasmus + , który odbył się w Niemczech w Magdeburgu w dniach 7-11.03.2022
            Projekt zrealizowany został we współpracy z Fundacją Kształcenia Zawodowego i Międzykulturowego "Faveo".
          • Konkurs plastyczny "Ojcowie Niepodległości"

• Zapraszamy do udziału w Konkursie plastycznym „OJCOWIE NIEPODLEGŁOŚCI”

Należy wykonać plakat nawiązujący do postaci szczególnie zasłużonych w dziele odzyskania przez Polskę niepodległości 11 listopada 1918 r.

Rozmiar pracy maksymalnie A3.

Termin składania prac do 8.11.2022 r. w bibliotece.

Prace powinny być podpisane: imię i nazwisko autora oraz klasa.

Szczegółowy regulamin dostępny w bibliotece.