• Zebrania z rodzicami klas pierwszych

          • Rodzice, przed przyjściem do szkoły na zebrania, zobowiązani są do zapoznania się z procedurami bezpieczeństwa w związku z zagrożeniem COVID – 19, które zamieszczone są TUTAJ oraz do bezwzględnego ich przestrzegania. Osoby, które nie zastosują się do zaleceń, nie będą wpuszczone na teren szkoły.

          • Dofinansowanie do zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych oraz ćwiczeń w ramach Rządowego programu pomocy uczniom niepełnosprawnym

          • Podobnie, jak w ubiegłych latach można ubiegać się o przyznanie dofinansowania na zakup podręczników, materiałów edukacyjnych oraz ćwiczeń w ramach Rządowego programu pomocy uczniom niepełnosprawnym w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w latach 2020-2022.

            Dofinansowanie dotyczy wyłącznie uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane przez poradnię psychologiczno- pedagogiczną. Zachęcam do zgłaszania się po wniosek, udzielę także dodatkowych informacji (proszę przysłać dziecko).

            Termin złożenia wypełnionego wniosku- 16.09.2020 r. do godz. 12.00.

            Pedagog, Monika Smaczny
            gabinet 04

          • Procedury bezpieczeństwa COVID-19

          • Procedury bezpieczeństwa w okresie pandemii COVID – 19 na terenie Zespołu Szkół Zawodowych nr 5 we Wrocławiu

            Organizacja zajęć w szkole:

            Podstawy prawne:

            • Art.8 ust.15 i 16 ustawy z dnia 14.12.2016r. Prawo Oświatowe ( tekst jednorodny.: Dz. U. z 2020, poz.910 i 1378)
            • Art. 28 ustawy z dnia 02.03.2020r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz.U.poz.374 z późn.zm.)
            • Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziała i zwalczaniem COVID-19 ( Dz.U.poz. 410 z późn. zm.Dz.U.poz. 1110 z dnia 25 czerwca 2020r.).
            • Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U z 2020r. poz. 493z późn. zm.,910,1378,1394)
            • Rozporządzenia MEN z dnia 29 kwietnia 2020r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem
              i zwalczaniem COVID-19art. 8a ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 14 marca 1985r.
              o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz. U. z 2019 r. poz. 59, oraz z 2020r. poz. 322, 374, 567)
            • Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 22 maja 2020r. w prawie szczególnych rozwiązań w zakresie terminów i sposobu przekazywania danych do bazy danych systemu informacji oświatowej w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (DZ.U.poz.923).
            • Rozporządzenie MEN z dn. 12.08.2020r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID -19 ( Dz.U. poz. 1389, 1394).
            • Rozporządzenie MEN z dn. 12.08.2020r zmieniające rozporządzenie w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkoła i placówkach (Dz.U. poz.1386).
            • Zarządzenie nr 3623/20, Prezydenta Wrocławia z dn. 26 sierpnia 2020r.
            • Prawo Oświatowe po art.30 a dodaje się art.30b i art. 30c
            • Wytyczne MEN, MZ i GIS dla publicznych i niepublicznych szkół i placówek obowiązujące od 1 września 2020r. 

            I. OBOWIĄZKI DYREKTORA SZKOŁY:

            1. Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 5  we Wrocławiu przekazuje wszelkie informacje   uczniom, rodzicom/ opiekunom prawnym oraz pracownikom placówki za pomocą:

            • strony internetowej szkoły,
            • dziennika elektronicznego Vulcan,
            • poczty elektronicznej,
            • ogłoszeń w widocznych miejscach na terenie szkoły,
            • rozmowy telefonicznej i kontaktu osobistego.

            2. Dyrektor szkoły wprowadza :

            • obowiązkowe noszenie maseczek we wszystkich przestrzeniach wspólnych w szkole takich jak: korytarze, pomieszczenia dyrekcji i administracji, sekretariaty, biblioteka, gabinet pedagoga, psychologa szkolnego i  pielęgniarki.
            • ruch prawostronny na korytarzach i klatkach schodowych w szkole.
            • obowiązkową dezynfekcję rąk przed wejściem na teren budynku szkolnego oraz zaraz po wejściu do klas lekcyjnych.

            3. Ustala i dostosowuje procedury obowiązujące w placówce do wymogów zwiększonego reżimu sanitarnego w warunkach pandemii COVID-19.

            4. Dyrektor szkoły współpracuje z organem prowadzącym oraz  powiatowym inspektorem sanitarnym w zakresie realizowania wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Ministra Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Rodziny, Pracy

            i Polityki Społecznej.

            5. Zapewnia pracownikom środki ochrony osobistej, w tym rękawiczki, maseczki ochronne, ewentualnie przyłbice, płyny dezynfekujące. Płyn do dezynfekcji rąk zapewnia również przy wejściu do budynku szkoły oraz w pomieszczeniach higieniczno-sanitarnych, pracowniach fryzjerskich, handlowej, komputerowej, spożywczej oraz salach do zajęć wychowania fizycznego. Uczniowie w pracowniach pracują wyłącznie w rękawiczkach.

             6. Umieszcza w widocznych miejscach instrukcje z zasadami właściwego postępowania podczas pandemii, prawidłowego mycia i dezynfekcji rąk.

            7. Organizuje pracę nauczycieli oraz pracowników obsługi i administracji na okres wzmożonego reżimu sanitarnego w warunkach pandemii COVID-19.

            8. Zapewnia pomieszczenie służące do izolacji ucznia  lub pracownika szkoły

            z podejrzeniem zakażenia COVID - 19 – sala 09, wyposażone w zestaw ochronny (przyłbica, fartuch ochronny, maseczki ochronne, rękawiczki, środek dezynfekujący).

            9. Zapewnia codzienną dezynfekcję sal lekcyjnych i pomieszczeń administracji/obsługi oraz części wspólnych używanych przez społeczność szkolną – poręcze, klamki, włączniki światła itp.

                      10. Dyrektor postępuje zgodnie z procedurami na wypadek stwierdzenia podejrzenia  

                      zakażenia, ujętymi w pkt. VIII,  jeżeli uczeń/pracownik będzie wykazywał objawy typowe

                      dla zakażenia COVID - 19 (gorączkę, kaszel, trudności w oddychaniu).

              11. Dyrektor zapewnia sposoby szybkiej, skutecznej komunikacji z opiekunami uczniów.

              Rekomendowany jest kontakt z wykorzystaniem technik komunikacji na odległość.

             

            II. OBOWIĄZKI PRACOWNIKÓW ADMINISTRACJI I OBSŁUGI.  

             

            1. Każdy pracownik ma obowiązek zapoznania się z niniejszą procedurą oraz jest zobowiązany do jej stosowania.

            2. Do pracy w szkole przychodzą jedynie zdrowe osoby, bez jakichkolwiek objawów wskazujących na chorobę zakaźną oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych. W przypadku podejrzenia zakażenia COVID-19 (duszności, kaszel, gorączka) pracownik pozostaje w domu

            i zawiadamia o tym fakcie dyrektora placówki.

            3. Pracownik obsługi pracuje w rękawiczkach, dbając przy tym o higienę rąk – często myje mydłem lub środkiem dezynfekującym, nie dotyka okolicy twarzy, ust, nosa i oczu.

            4. Wykonując prace porządkowe pracownik obsługi co najmniej raz na godzinę wietrzy pomieszczenie, w którym pracuje.

            5. Pracownik obsługi zachowuje szczególną ostrożność korzystając z magazynu, pomieszczeń gospodarczych, innych pomieszczeń służących do wykonywania swoich obowiązków. Wszystkie obszary często używane, takie jak toalety, ciągi komunikacyjne regularnie i starannie sprząta z użyciem wody z detergentem (klamki, włączniki światła oraz poręcze - po każdej przerwie). Ze szczególną ostrożnością oczyszcza kubły na śmieci (bezwzględnie w rękawiczkach) oraz odpowiednio zabezpiecza odpady tzw. zakaźne (czerwone worki z napisem ODPADY ZAKAŹNE).

            6. Pracownik administracji regularnie dezynfekuje środkiem dezynfekującym lub wodą z detergentem: powierzchnie dotykowe w tym biurka, lady i stoły, klamki, włączniki światła, poręcze, blaty do spożywania posiłków i inne przedmioty (np. telefony, klawiaturę).

            7. Wszyscy pracownicy zachowują dystans społeczny  między sobą oraz ograniczają kontakt z uczniami oraz nauczycielami. W pomieszczeniach i przestrzeniach wspólnych takich jak: korytarze, schody, pomieszczenia administracji, biblioteka, gabinet pielęgniarki, gabinet psychologa i pedagoga, zachowują dystans oraz używają maseczek ochronnych.

            8. W przypadku podejrzenia zakażenia COVID-19 (duszności, kaszel, gorączka) na terenie placówki pracownik zostaje odizolowany od reszty społeczności szkolnej  (izolatka) a dyrektor szkoły powiadamia właściwe służby.

             

            III. OBOWIĄZKI PRACOWNIKA BUFETU SZKOLNEGO

             

            1. Pracownik bufetu szkolnego  zapoznaje się z niniejszą procedurą oraz jest zobowiązany do jej stosowania.

            2. Przestrzega warunków wymaganych przepisami prawa, dotyczącymi funkcjonowania zbiorowego żywienia.

            3. Utrzymuje wysoką higienę mycia i dezynfekcji stanowisk pracy, opakowań produktów, sprzętu kuchennego, naczyń stołowych oraz sztućców (zaleca się stosowanie sztućców oraz naczyń jednorazowych).

            4. Po zakończonej pracy gruntownie dezynfekuje powierzchnie, sprzęty i pomieszczenia zaplecza kuchennego oraz właściwie zabezpiecza wszelkie odpady.

            5. Dba o czystość magazynu spożywczego. Wstęp do magazynu ma tylko pracownik sklepiku.

            6. Dba o higieniczny odbiór towaru od dostawców. Zwraca uwagę na ubiór dostawcy: fartuch biały, maseczka, rękawiczki oraz na czystość samochodu, którym dostarczany jest towar. Dostarczane pieczywo powinno być przykryte czystym materiałem, papierem. Dostawca nie wchodzi na teren szkoły, towar zostawia za drzwiami budynku.

            7. W pomieszczeniach i przestrzeniach wspólnych takich jak: korytarze, schody, pomieszczenia administracji, biblioteka, gabinet pielęgniarki, gabinet psychologa i pedagoga, zachowuje dystans oraz używa maseczek ochronnych.

             

            IV. OBOWIĄZKI NAUCZYCIELI

             

            1. Każdy nauczyciel zapoznaje się z niniejszą procedurą oraz jest zobowiązany do jej stosowania.

            2.  Do pracy w szkole przychodzą jedynie nauczyciele zdrowi, bez jakichkolwiek objawów wskazujących na chorobę zakaźną. W przypadku podejrzenia zakażenia COVID-19 (duszności, kaszel, gorączka) nauczyciel  niezwłocznie zawiadamia o tym fakcie dyrektora szkoły.

            3. Wyjaśniają uczniom zasady obowiązujące w placówce ze zwróceniem szczególnej uwagi na przestrzeganie zasad higieny w związku z zagrożeniem COVID – 19.

            4.  Unikają organizowania większych skupisk uczniów  w jednym pomieszczeniu.

            5. W miarę możliwości zachowują dystans społeczny między sobą oraz uczniami
            w każdej przestrzeni placówki, wynoszący co najmniej 1,5 metra. W pomieszczeniach i przestrzeniach wspólnych takich jak: korytarze, schody, pomieszczenia administracji, biblioteka, gabinet pielęgniarki, gabinet psychologa i pedagoga, używają maseczek ochronnych.

            6. Dbają o higienę rąk – często myją mydłem lub środkiem dezynfekującym, nie dotykają okolic twarzy, ust, nosa i oczu.

            7. Podczas realizacji zajęć wychowania fizycznego, ograniczają ćwiczenia i gry kontaktowe. Gdy jest to możliwe organizują zajęcia na świeżym powietrzu. Jeśli używany jest wspólny sprzęt sportowy dezynfekują go po każdej lekcji.

            9. Nauczyciele prowadzący zajęcia w pracowniach zawodowych, przekazują uczniom szczegółową instrukcję dotyczącą sposobu zakładania i zdejmowania maseczek
            i rękawiczek ochronnych.

            10. W przypadku pojawienia się podejrzenia zakażenia COVID-19 (duszności, kaszel, gorączka) na terenie placówki, pracownik zostaje odizolowany od reszty społeczności szkolnej  (izolatka), a dyrektor szkoły powiadamia właściwe służby.

             

            V. OBOWIĄZKI UCZNIÓW

             

            1. Do szkoły uczęszcza uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych.

            2. Obowiązują ogólne zasady higieny:

            • w pomieszczeniach i przestrzeniach wspólnych takich jak: korytarze, schody, pomieszczenia administracji, biblioteka, gabinet pielęgniarki, gabinet psychologa i pedagoga, uczniowie zachowują dystans oraz używają maseczek ochronnych.
            • częste mycie rąk (po przyjściu do szkoły bezzwłocznie myją ręce również przed jedzeniem, po powrocie ze świeżego powietrza i po skorzystaniu z toalety),
            • ochrona ust i nosa podczas kichania i kaszlu według zaleceń GIS (czynności kichania i kaszlu w zgięcia łokciowe lub w chustkę higieniczną, którą należy od razu wyrzucić do pojemnika na odpady, wyłożonego workiem)
            • unikają dotykania oczu, nosa i ust. 

            3. Uczeń posiada własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia, w plecaku lub we własnej szafce, jeżeli szkoła posiada szafki. Uczniowie nie powinni wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą.

            4. Uczeń nie zabiera ze sobą do szkoły niepotrzebnych przedmiotów/gadżetów.

            5. Uczniowie nie dzielą się kanapką, nie spożywają napojów z tej samej butelki, unikają podawania ręki  oraz nie wykonują innych czynności o zmniejszonym dystansie np. powitanie.

            6. Uczniowie posiadający szafki szkolne na korytarzu, nie udostępniają ich innym uczniom.

            7. Uczniowie korzystający z szatni zbiorczej, oddają/odbierają swoje okrycia wierzchnie do/z szatni zachowując odstęp między innymi uczniami.

            8. W razie nieobecności ucznia w szkole z powodu podejrzenia o zakażenie COVID-19, obowiązują zasady usprawiedliwiania nieobecności w szkole  według aktualnego Statutu Szkoły.

            Uczeń lub jego rodzic obowiązkowo dostarcza do szkoły zwolnienia L-4 - uczniowie szkoły branżowej (młodociani pracownicy) lub zaświadczenia lekarskiego /usprawiedliwienia rodzica - uczniowie technikum. Rekomenduje się formę przekazu droga elektroniczną.

             

            VI. OBOWIĄZKI RODZICÓW/OPIEKUNÓW PRAWNYCH:

             

            1. Rodzice/opiekunowie prawni  zapoznają się z procedurami bezpieczeństwa  w okresie pandemii COVID-19 na terenie Zespołu Szkół Zawodowych nr 5 we Wrocławiu dostępnymi na stronie szkoły: https://www.zsz5.edupage.org/

            2. W razie objawów chorobowych ucznia (gorączka, kaszel, duszności i inne) rodzic nie posyła dziecka do szkoły. Zawiadamia szkołę o zaistniałej sytuacji zdrowotnej dziecka i podejmuje stosowne działania (zgłoszenie do lekarza POZ, dostarcza do szkoły usprawiedliwienie- rekomenduje się elektroniczną formę przekazu).

            3. Rodzice/prawni opiekunowie są odpowiedzialni za wyposażenie dziecka w środki ochrony osobistej (maseczki i rękawiczki jednorazowe).

            4. Przestrzegają wytycznych dotyczących nieprzynoszenia  zbędnych przedmiotów przez ucznia do szkoły.

            5. Regularnie przypominają dziecku o podstawowych zasadach higieny m.in. myciu rąk wodą z mydłem, niepodawaniu ręki na przywitanie, unikaniu częstego dotykania oczu, nosa i ust. Zwracają uwagę na odpowiedni sposób zasłaniania twarzy podczas kichania czy kasłania.

            6. Rodzice/prawni opiekunowie ograniczają wejście na teren szkoły za wyjątkiem szczególnych sytuacji po uprzednim: wypełnieniu ankiety zdrowotnej, zdezynfekowaniu dłoni, zabezpieczeniu ust i nosa maseczką ochronną oraz poddaniu się kontroli temperatury ciała. Osoby, które nie wyrażą zgody na pomiar temperatury przed wejściem na teren szkoły oraz nie wypełnią ankiety, nie zostaną wpuszczeni na teren szkoły.

            7. Są zobowiązani do podania aktualnego numeru telefonu i odbierania telefonów od pracownika szkoły.

            8. Rodzice/prawni opiekunowie odbierają ze szkoły dziecko, u którego stwierdzono niepokojące objawy chorobowe (rekomendowany własny środek transportu). W przypadku braku reakcji opiekuna, dyrektor szkoły podejmuje decyzję
            o powiadomieniu odpowiednich służb.

            9. Rodzice wypełniają zgodę na pomiar temperatury ciała dziecka ( załącznik nr 3 ).

             

            VII. POMIESZCZENIA

             

            1. Sprzęt i materiały wykorzystywane podczas zajęć w pracowniach: fryzjerskiej,

             handlowej, spożywczej i komputerowej, na bieżąco są dezynfekowane lub czyszczone

             z użyciem detergentu.

            2. Urządzenia sanitarno-higieniczne na bieżąco są dezynfekowane lub czyszczone

             z użyciem detergentu.

            3. Okrycia  wierzchnie uczniów są przechowywane w szatni z zachowaniem bezpiecznej odległości.

            4. Przy wejściu do budynku szkoły zamieszczono informację o obowiązku dezynfekowania rąk oraz instrukcję użycia środka dezynfekującego. Wszystkim wchodzącym do budynku szkoły należy umożliwić skorzystanie z płynu do dezynfekcji rąk.

            5. W miarę możliwości ogranicza się przebywanie w szkole osób z zewnątrz (obowiązuje ich stosowanie środków ochronnych: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk, wypełnienie ankiety zdrowotnej). Monitoruje się cel wizyty osób odwiedzających  placówkę.

            6. Ustalono zasady korzystania z biblioteki szkolnej oraz godziny jej pracy, uwzględniając konieczny okres 2 dni kwarantanny dla książek i innych materiałów przechowywanych w bibliotekach.

            - w bibliotece są zapewnione środki dezynfekujące dla pracowników i uczniów

            - w wypożyczalni i czytelni uczniowie przebywają w maseczkach (zasłaniamy usta i nos).

            - książki oddane do biblioteki poddaje się kwarantannie; przechowuje się je  w miejscu wyznaczonym przez nauczyciela - bibliotekarza

            -  bibliotekę i czytelnię wietrzy się (nie rzadziej, niż co godzinę w trakcie przebywania uczniów w czytelni), w tym w szczególności przed przyjęciem uczniów na lekcje biblioteczną oraz po przeprowadzeniu lekcji  

            7. W sali gimnastycznej i innych pomieszczeniach sportowych używany sprzęt  oraz podłoga myje się detergentem lub dezynfekuje po każdym dniu zajęć, a w miarę możliwości po każdych zajęciach. Przedmioty i sprzęty znajdujące się w sali, których nie można skutecznie umyć, uprać lub dezynfekować, usuwa się lub uniemożliwia do nich dostęp.

            8. Sale, części wspólne (korytarze) wietrzy się co najmniej raz na godzinę, w czasie przerwy, a w razie potrzeby także w czasie zajęć.

            9. Zaleca się korzystanie przez uczniów z boiska szkolnego oraz pobyt na świeżym powietrzu na terenie szkoły, w tym w czasie przerw.

            10. Zasady korzystania z gabinetu pielęgniarki szkolnej oraz godziny pracy   ustalono uwzględniając  wymagania określone w przepisach prawa oraz aktualnych wytycznych m.in. Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia.

            11. Przy wejściu głównym do szkoły są umieszczone numery telefonów do właściwej  powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej, oddziału zakaźnego szpitala i służb medycznych.

            12. Monitoruje się codzienne prace porządkowe, ze szczególnym uwzględnieniem utrzymywania w czystości sal lekcyjnych, pomieszczeń sanitarno-higienicznych, ciągów komunikacyjnych, dezynfekcji powierzchni dotykowych – poręczy, klamek i powierzchni płaskich, w tym blatów w salach i w pomieszczeniach spożywania posiłków, klawiatur, włączników.

            13.Przeprowadzając dezynfekcję, przestrzega się ściśle zaleceń producenta znajdujących się na opakowaniu środka do dezynfekcji. Ważne jest ścisłe przestrzeganie czasu niezbędnego do wywietrzenia dezynfekowanych pomieszczeń i przedmiotów, tak aby uczniowie nie byli narażeni na wdychanie oparów środków służących do dezynfekcji.

            14. W pomieszczeniach sanitarno-higienicznych wywieszono plakaty z zasadami prawidłowego mycia rąk, a przy dozownikach z płynem do dezynfekcji rąk – instrukcje dezynfekcji.

            15. Zapewniono miejsca/pojemniki do wyrzucania odpadów związanych z ochroną osobistą uczniów oraz pracowników szkoły.

            Zalecenia w tym zakresie zostały wskazane na stronie internetowej GIS: https://gis.gov.pl/zdrowie/koronawirus-zdrowie/informacje-i-zalecenia-pl/wytyczne-ws-postepowania-z-odpadami-w-czasie-wystepowania-zakazen-koronawirusem-sars-cov-2/

             

            VIII. POSTEPOWANIE W RAZIE PODEJRZENIA O ZAKAŻENIE WIRUSEM

            COVID-19

             

            1. Jeżeli pracownik szkoły zaobserwuje u ucznia/pracownika szkoły, objawy mogące wskazywać na infekcję dróg oddechowych, w tym w szczególności gorączkę, kaszel, duszności, nagłą utratę smaku i powonienia należy:

            • odizolować ucznia/pracownika w odrębnym pomieszczeniu zwanym izolatką (nr budynek B administracyjno-sportowy II p. gab. 7) zapewniając min. 2 m odległości od wyposażonego w przyłbicę, fartuch ochronny, półmaskę i rękawiczki, pracownika dyżurującego lub pielęgniarki
            • poinformować o przypadku dyrektora szkoły lub osobę pełniącą w danym dniu dyżur dyrektorski ( w razie nieobecności dyrektora)
            • zachować bezpieczną odległość od  ucznia/pracownika z podejrzeniem zakażenia, utrzymując min. 2 m odległości.
            • niezwłocznie powiadomić rodziców/opiekunów o konieczności odebrania ucznia ze szkoły (rekomendowany własny środek transportu) lub wezwać odpowiednie służby w przypadku pracownika szkoły.
            1. Dyrektor zawiadamia Stację Sanitarno – Epidemiologiczną we Wrocławiu oraz organ prowadzący.
            2. Obszar, w którym poruszał się i przebywał uczeń/pracownik z infekcją dróg oddechowych, bezzwłocznie należy poddać gruntownemu sprzątaniu, zgodnie z funkcjonującymi w podmiocie procedurami oraz zdezynfekować powierzchnie dotykowe (klamki, poręcze, uchwyty itp.) i zastosować się do indywidualnych zaleceń wydanych przez organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej.
            3. Wychowawca kontaktuje się drogą elektroniczną z uczniem przebywającym w domu z powodu zakażenia COVID-19 lub odbywającym kwarantannę, w sprawie przekazania zakresu materiału realizowanego przez oddział klasowy w czasie jego nieobecności w szkole ( minimum 1 raz w tygodniu ).

            IX. INNE

             

            1. W przypadku odbywania zajęć w ramach praktycznej nauki zawodu uczniów i słuchaczy u pracodawców, podmiot przyjmujący uczniów zapewnia prowadzenie tych zajęć z uwzględnieniem przepisów odrębnych dotyczących ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, właściwych dla zakładów pracy oraz wytycznych ministrów właściwych dla zawodów szkolnictwa branżowego, dotyczących poszczególnych branż.

            2. Ustala się i upowszechnia zasady realizacji zajęć pozalekcyjnych organizowanych w szkole uwzględniających odpowiednio zasady dotyczące organizacji zajęć lekcyjnych.

            3. W przypadku potwierdzonego zakażenia SARS-CoV-2 na terenie szkoły  stosuje się  do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego .

            4. Rekomenduje się ustalenie listy osób przebywających w tym samym czasie

            w części/częściach podmiotu, w których przebywała osoba podejrzana o zakażenie i zalecenie stosowania się do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego dostępnych na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus/ oraz https://gis.gov.pl/ odnoszących się do osób, które miały kontakt z zakażonym.

            5. Zawsze w przypadku wątpliwości kontaktuje się z właściwą powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną, aby odbyć konsultację lub uzyskać poradę.

             

            X. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

             

            1. Procedury bezpieczeństwa wchodzą w życie z dniem podpisania przez dyrektora.

            2. Procedury obowiązują do czasu ich odwołania.

            3. Interesanci wchodzący na teren szkoły wypełniają OŚWIADCZENIE OSOBY

                WCHODZĄCEJ NA TEREN ZSZ5 ( załącznik nr 1 )

            4. Dane osobowe będą zabezpieczone i przechowywane do 30 dni od dnia wizyty

               interesanta w szkole ( klauzula informacyjna koronawirus -załącznik nr 2 )

            5. Oświadczenie/zgoda rodzica na pomiar temperatury ciała dziecka  ( załącznik nr 3 )

            Procedury_bezpieczenstwa_COVID-19.pdf

          • Wyniki rekrutacji

          • Zapraszamy do zapoznania się z listami osób zakwalifikowanych w ramach rekrutacji do Technikum nr 5 i Branżowej Szkoły I stopnia nr 5 we Wrocławiu. Listy znajdują się w oddzielnych plikach pdf do pobrania na tej stronie.
          • Harmonogram egzaminów poprawkowych - sierpień 2020

          • UCZNIOWIE zdający egzaminy poprawkowe z PODSTAW PRZEDSIĘBIORCZOŚCI i JĘZYKA ANGIELSKIEGO podzieleni są na dwie grupy.  Uczniowie zdający egzaminy z tych przedmiotów muszą zgłosić się na egzamin zgodnie z listą zdających na konkretny dzień. Informację taką można uzyskać przez telefon w sekretariacie szkoły. Informacja do tych uczniów, z podanym terminem egzaminu zostanie również wysłana na dziennik elektroniczny Vulcan. 

          • Przywrócenie zajęć praktycznych u pracodawców dla uczniów branżowych szkół I stopnia będących młodocianymi pracownikami

          • Od 29 czerwca br. przywrócone zostaną zajęcia praktyczne u pracodawców dla wszystkich uczniów branżowej szkoły I stopnia będących młodocianymi pracownikami. 

            Oznacza to, że od najbliższego poniedziałku uczniowie będący młodocianymi pracownikami mają obowiązek realizować przygotowanie zawodowe
            u pracodawcy zgodnie z przepisami prawa pracy, przy zachowaniu bezpiecznych i higienicznych warunków pracy, a także rygoru sanitarnego wymaganego
            od zakładów pracy w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Podobnie jak
            w latach ubiegłych uczniowi będącemu młodocianym pracownikiem w okresie ferii szkolnych przysługuje urlop wypoczynkowy oraz urlop bezpłatny, zgodnie
            z przepisami Kodeksu pracy.

             

            Informacja pochodzi ze strony men.gov.pl

            Zofia Kawecka

            Kierownik szkolenia praktycznego

          • Bezpieczne wakacje 2020

          • Zapraszamy do zapoznania się z listem pana Jarosława Delewskiego - dyrektora wrocławskiego Departamentu Edukacji oraz infografikami Straży Miejskiej - Bezpieczne wakacje.

          • Ankieta dla uczniów naszej szkoły

          • Drodzy uczniowie!

            Proszę, sprawdźcie Wasze wiadomości w dzienniku elektronicznym - dostaliście tam link do ankiety dotyczącej zdalnego nauczania!

            Dobiega końca rok szkolny 2019/2020, który w drugim semestrze przyniósł nieoczekiwaną konieczność nauczania zdalnego. Chcę Was prosić o wypełnienie krótkiej ankiety w której wypowiecie się o Waszych doświadczeniach z tego okresu. Jako zespół nauczycieli chcemy wyciągnąć wnioski do naszej dalszej pracy z Wami, dlatego proszę o rzetelne wypełnienie tej ankiety.

            Z wyrazami szacunku,
            Wiesław Filipiak
            Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 5 we Wrocławiu

          • Zakończenie roku szkolnego - 26.06.2020

          • Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie

            zgodnie z zaleceniami MEN i GIS ze względu na bezpieczeństwo nas wszystkich nie organizujemy w tym roku szkolnym uroczystości zakończenia roku szkolnego. Organizujemy spotkania z wychowawcami, którzy będą wydawać świadectwa indywidualnie wg. harmonogramu, który znajdziecie tutaj:

            https://drive.google.com/file/d/1xB3brCq03iUCmjPsnbmsPv3UTSCPeNJo/view?usp=sharing

            Ze swojej strony zalecam, aby powstrzymać się od odbioru świadectwa do dnia rozpoczęcia nowego roku szkolnego tj. 1 września, poza klasami kończącymi naukę oraz osobami, którym z różnych powodów świadectwo promocyjne jest niezbędne np. zmiana szkoły itp.. Jednocześnie informuję,że świadectwo będzie można odebrać również w każdym innym dniu po 26.06.2020 w sekretariacie uczniowskim.Przypominam również,że w dniach 22 i 23 czerwca (poniedziałek i wtorek) ze względu na egzaminy zawodowe nie prowadzimy zajęć dydaktycznych - nie ma zdalnego nauczania.

            Pozdrawiam
            Wiesław Filipiak
            Dyrektor ZSZ nr 5

          • Harmonogram rozdania świadectw

          • Proszę stosować się do godzin ustalonych z wychowawcą w kwestii podziału klasy na grupy, aby uniknąć większych zgromadzeń. Uczniów prosimy o wejście na teren szkoły w maseczkach zakrywających usta i nosoraz dezynfekcję rąk. Sugerujemy również posiadanie własnego długopisu w celu higienicznego potwierdzenia odbioru świadectwa. Informujemy również, że świadectwo można odebrać we wrześniu.

          • EGZAMIN POTWIERDZAJĄCY KWALIFIKACJE W ZAWODZIE

          • Przypominam, że od 22 czerwca 2020 r. (poniedziałek) rozpoczynają się egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie (technik usług fryzjerskich, fryzjer, sprzedawca, stolarz, cukiernik, kucharz), które potrwają do 1 lipca (środa) włącznie. Proszę sprawdzić na stronie głównej szkoły (lub w zakładce EGZAMINY) terminy, materiały na egzamin zawodowy, które powinni przynieść zdający oraz wytyczne do organizowania i przeprowadzania egzaminów.

            Zofia Kawecka

            kierownik szkolenia praktycznego

          • Zwycięzcy szkolnego konkursu z języka angielskiego ze słownictwa zawodowego dla zawodu fryzjer

          • Zwycięzcy szkolnego konkursu z języka angielskiego ze słownictwa zawodowego dla zawodu fryzjer

            1. Daria Litwin     1 TFB
            2. Natalia Rogowska      1 TFG
            3. Julia Jędras       1 TFB
            4. Gabriela Kępa     3 TF
            5. Patrycja Bazylak    2 FA

            Gratuluję zwycięskiej piątce.

            Wszystkim pozostałym uczestnikom dziękuję za wzięcie udziału.

            Małgorzata Biezmienow

          • Wyniki szkolnego konkursu wiedzy o krajach anglojęzycznych

          • Wyniki szkolnego konkursu wiedzy o krajach anglojęzycznych

            1. Patrycja Bazylak      2 FA

            2. Julia Jędras              1 TFB

            3. Julia Gawińska        1 TFA

            4. Nikola Smoch          1 TFA

            5. Maja Herrmann      3 TF

            Dziękuję wszystkim osobom za wzięcie udziału w konkursie.

            Serdecznie gratuluję zwycięzcom. 

            Małgorzata Biezmienow

    • Zespół Szkół Zawodowych nr 5 we Wrocławiu
      ul. Jana Władysława Dawida 5
      50-527 Wrocław
    • Godziny dzwonków

      Sobota 18.05.2024
    • GODZINY ZAJĘĆ:

      0. 7.10 - 7.55              8. 14.05 - 14.50
      1. 8.00 - 8.45              9. 14.55 - 15.40
      2. 8.50 - 9.35             10. 15.45 - 16.30
      3. 9.40 - 10.25           11. 16.35 - 17.20
      4. 10.35 - 11.20         12. 17.25 - 18.10
      5. 11.25 - 12.10         13. 18.15 - 19.00
      6. 12.25 - 13.10         14. 19.05 - 19.50
      7. 13.15 - 14.00         15. 19.55 - 20.40