•

• RESPONSE - systemowe wsparcie

• 20.11.2023 09:31
        •
        • W ramach RESPONSE organizujemy systemowe wsparcie z  zakresu pomocy psychologicznej we Wrocławiu. Programy skierowane są zarówno bezpośrednio do klientek i klientów, którzy uciekli przed wojną, osób dotkniętych kryzysem uchodźczym lub potrzebujących wsparcia w związku ze swoją sytuacją migracyjną (w języku ukraińskim i rosyjskim), jak i do kadry psychologicznej, edukatorek/-ów, asystentek /-ów międzykulturowych działających bezpośrednio na rzecz migrantek/-ów i uchodźczyń/-ów.

W ramach RESPONSE zapewniamy:

• bezpłatne indywidualne konsultacje dla osób zagrożonych kryzysem zdrowia psychicznego

⇒ rejestracja do psychologa: tel.: +48 530 664 905 lub email: pomoc@kalejdoskopkultur.pl

⇒ adresy gabinetów (indywidualne konsultacje odbywają się w 3-ech gabinetach przygotowanych przez Fundację pod wskazanymi poniżej adresami):
          Hubska 7 (I piętro), Wrocław
          Zgodna 21, Wrocław
          Ruska 46 a (III piętro), Wrocław

• grupy wsparcia psychologicznego oraz zajęcia psychoedukacyjne dla asystentek i asystentów międzykulturowych, a także rodzin wojskowych i grup nastolatków. Uwaga do końca marca mamy jeszcze możliwość nieodpłatnego wyjazdu do 3-ech grup na Dolnym Śląsku! W razie potrzeby prosimy o kontakt! (informacja: snizhana@kalejdoskopkultur.pl)
          • stałe dyżury psycholożek w miejscach czasowego pobytu uchodźców oraz w wybranych wrocławskich szkołach:

dawne LO nr 5 przy Grochowej 13 we Wrocławiu
          Akademik Pancernik przy ul. Tramwajowej 2B we Wrocławiu
          Szkoła Podstawowa nr 78, ul. Jedności Narodowej 195, Wrocław
          Szkoła Podstawowa nr 107 im. Piotra Włostowica, ul. Bolesława Prusa 64, Wrocław
          Miejsce Otwarte – Centrum Integracji Międzykulturowej przy ul Braniborskiej 40, Wrocław

•  grupowe zajęcia z zakresu psychoedukacji i szkolenia z zakresu wsparcia psychologicznego dla pedagożek/-gów, psycholożek/-gów szkolnych i innych zawodów opiekuńczych (informacja: snizhana@kalejdoskopkultur.pl)
          • szkolenia z Pierwszej Pomocy Psychologicznej (oferta zostanie uruchomiona w razie pozyskania dodatkowych środków)
          • mapping pomocy psychologicznej na Dolnym Śląsku (zapraszamy do kontaktu jednostki samorządu terytorialnego, organizacje pozarządowe oraz inne podmioty ekonomii społecznej, które świadczą pomoc psychologiczną:  prosimy o informację zarówno, jeśli oferujesz wsparcie psychologiczne dla osób dotkniętych wojną lub jeśli w Twojej miejscowości / gminie brakuje takiej usługi: sofiia@kalejdoskopkultur.pl

Pomoc i szkolenia świadczone są przez zespół ukraińskich i polskich psycholożek we współpracy z doświadczonymi w warunkach wojennych (Afganistan, Ukraina, w tym praca na rzecz służb mundurowych) psychologami klinicznymi, doświadczonym interwentem kryzysowym, psychotraumatologiem i psychoonkologiem. Zespół psycholożek jest objęty profesjonalnym wsparciem superwizyjnym, nadzór merytoryczny nad jego pracą zapewniają specjaliści z wieloletnim doświadczeniem pracy w warunkach konfliktów zbrojnych.

Fundacja Kalejdoskop Kultur od 2016 roku zaangażowana jest w projekty, których celem jest zwiększenie jakości oraz dostępności usług psychologicznych i opieki psychotraumatologicznej świadczonej przez ukraińskich specjalistów z zakresu zdrowia psychicznego dla weteranów i ich rodzin, ukraińskich uchodźców wewnętrznych, tzw. IDPs czyli osób wewnętrznie przesiedlonych oraz osób doświadczonych konfliktem zbrojnym. Kompleksowo wspieraliśmy interwentów w Ukrainie poprzez szkolenia specjalistyczne i świadczenie bezpośredniej pomocy psychologicznej. Od początku pełnoskalowej wojny realizujemy wsparcie także we Wrocławiu. Przygotowujemy się do poszerzenia działalności na terytorium całego Dolnego Śląska.

W okresie od 1.06. do 31.12.2023 – dodatkowe działania programu RESPONSE realizujemy przy wsparciu Wydziału Zdrowia Gminy Wrocław w ramach zadania Program wsparcia psychologicznego dla dzieci i młodzieży z Ukrainy zagrożonych kryzysem zdrowia psychicznego oraz ich rodziców/opiekunów:

1. Wsparcie interwencyjne

• Interwencja indywidualna w j.ukraińskim i j.rosyjskim
          •  Interwencja grupowa

W ramach projektu organizowane są spotkania grupowe dla osób dotkniętych skutkami wojny – głównie nastolatków oraz dorosłych opiekunów dzieci i młodzieży.

2. Przygotowanie materiałów informacyjnych – komiksów poruszających kwestię Pierwszej pomocy i umiejętnego reagowania na kryzys

3. Wsparcie superwizyjne psychologów

Sobota 18.05.2024